HOME ABOUT MEDIA/PRESS TOURS/CALENDAR MUSIC/CD/CASSETTE LINKS

"COLLAGE" IN THE MEDIA


Свобода (Svoboda), 6.1.00


ЩО ТАКЕ "КОЛАЖ"?

Вони заходять несміло і скромно - двоє дівчаток, яких можна побачити сотнями на вулицях, і хто ж сподівався б, що це не лише землячки, але й найактивніші члени віртуозної групи "Колаж" зі Львова! Галина Жук каже, що вона віолончелістка і при цьому керівник ансамблю, а Софія Соловій - співачка-солістка. Якось легко та скоро нав’язується між нами контакт і щира, невимушена розмова, хоча ділить нас багато десятків років і багато таких різних переживань. Наші молоденькі гості відповідають радо на питання старої журналістки, та ще й передають декілька відбиток з німецької преси, яка так багато і тепло пише про їхній музичний гурт.

Ви, певне, знаєте, що в Байройті відбувається кожного року Міжнародний молодечий фестиваль, поруч із музичними фестивалями імені Ваґнера, та збирається там музично обдарована молодь. І ми - усі випускники Консерваторії імені Лисенка у Львові, вирішили створити ансамбль та поїхали спробувати щастя на молодіжному фестивалі в Байройті. Вперше побували там у 1997 році, але хоча проминуло ледве два роки, ми мали вже ряд поїздок, передусім до Німеччини, де усюди нас приймали дуже тепло. Ось погляньте на пресу.

Оглядаю жмуток німецьких газет із прихильними заголовками: "Колаж"захоплює слухачів", "Музичне вдоволення для слухачів", "Знаменита мішанина" і т.п. Кожна із рецензій надзвичайно прихильна до молодих музикантів. Але таки найкращим і зворушливим доказом їхнього музичного успіху хай буде розповідь керівника ансамблю Галини Жук.

Знаєте, як ми "здобули" наш перший "сі-ді"? Коли приїхали вперше до Байройту, в нас не було багато грошей - то ми спробували щастя заграти дещо із нашого різноманітного репертуару - від нього, до речі, пішла наша назва "Колаж " - на вулиці та дещо призбирати гроша на перебування. Люди слухали радо, збиралося їх довкруги нас багато, били "браво" – ми грали, а Софія співала. І ось побачили ми жінку, що довго слухала, а сльози так і ллялися по її обличчі. Вкінці запитала у нас, чи маємо ми свою платівку або "сі-ді". Коли ми сказали, що не до того нам, бо не маємо фондів – вона, яка незадовго перед нашою зустріччю втратила у автомобільній аварії дочку (це вона сама нам розповіла) заопікувалася нами, знайшла нам студію для награння платівки і заплатила за усе. Так ми дістали першу нашу "сі-ді", а від так за зароблені гроші награли у Львові вже другу.

У нас ще до того і одна звичайна платівка із нашими колядками. Надіємося продати тут дещо перед концертами.

Ми приїхали до США вперше, і наші концерти організовує Катерина Немира з Клівленду. Виступали вже в Чикаґо, Рочестері, Клівленді, а тепер перед нами концерти в Нюарку, Нью-Йорку, Філядельфії, Балтіморі, Бавнд-Бруку, Дітройті та вкінці заключний у Чикаґо. Так будемо концертувати цілий січень, а з початком лютого повертаємося до нашого Львова. А що буде далі- побачимо.

Наш ансамбль не завжди виступає у такому складі, як тепер тут, в США. Але Софія постійно із нами і є нашою зіркою. Вона ж лавреат Міжнародних конкурсів, а її магічний голос не залишає нікого байдужим. А так ми добираємо членів "Колажу" як завгодно - часом міняємо, часом виступаємо в тому самому складі. Сама наша назва вказує на те, що ми в постійному творчому пошуку щодо інструментального складу і програми.

Тут ми маємо, крім нашого "соловейка" – Софії, Сергія Луценка – флейтиста, Юрія Войтинського – скрипаля, Павла Зав’ялова – альта і Христину Гузіль – художнє слово. Але з нами ще співпрацюють скрипалька Марта Ясіновська, альтист Петро Чайковський, гобоїст Василь Шпуганич, гітарист Сергій Гурин, тенор Петро Швайковський. Ми змінюємо склад нашого ансамблю відповідно до можливостей і часу наших музикантів.

О.Кузьмович

 

 

 

 
Copyright © BRAMA, Inc.; all rights reserved.

BRAMA-Gateway Ukraine
BRAMA Gateway Ukraine